Paroplavba HK – Hradec Králové

Královehradecký kraj

číslo místa:1021

images

Parníčky Královna Eliška a Primátor Ulrich připomínají lidský důmysl 19. století. Jde o unikáty, s nimiž se můžete projíždět díky Hradecké paroplavební společnosti po řece Labi a zažít pocity cestujících z dob, kdy tento pomalý způsob cestování byl běžný.

Plavba se provozuje od května do září (v případě dobrých klimatických podmínek až do října) od 15:00 do 19:00, o víkendech a svátcích od 10:00 do 19:00 hodin. V době prázdnin (červenec – srpen) otevřeno již od 10.00 hod. i ve všední dny. Vyplouvá se zpravidla v celou hodinu. Bezplatně vám na lodi přepraví také vaše kolo.

Plavba trvá 50 minut, s obrátkou pod kamenným mostem na Pláckách. Lodě je možné si objednat i mimo provozní dobu (pro školní výlety, zájezdy, soukromé akce, apod.). Dětem můžete dopřát projížďku na pirátské plachetnici nebo si můžete půjčit loď. Přístaviště najdete v Hradci Králové na Smetanově nábřeží naproti městským lázním.

Hradecká paroplavební společnost vznikla v roce 1998. Jejími zakladateli jsou Jaroslav Kostkan a Zdeněk Balský, kteří si pro svoji potěchu postavili parní člun „Hradec“. Ten se stal novou turistickou atrakcí pro obyvatele i návštěvníky Hradce Králové. Roku 1999 byla na Smetanově nábřeží (znovu po 30letech) otevřena Půjčovna malých plavidel a začal provoz parní lodi.

Další typy akcí , pro které je možné využít toto místo:

Svatební obřad, Firemní večírky, Sportovní vyžití, Rekreace

Kapacita osob :

Dle výběru lodi.

Stravování:

Možnost využití cateringové agentury.

Speciální nabídka:

Gril

Noční klid:

noc paroplavba

 

Jestli máte zájem o toto místo zašlete nám poptávku na náš email kdedameparty.